Brumov B opäť víťazne, tentoraz v Horenickej Hôrke

Vydané dňa 05. 08. 2009 (3643 x prečítané)

V tropických letných teplotách sa v nedeľu 2. augusta 2009 v Horenickej Hôrke konal druhý ročník hasičskej súťaže o Putovný pohár DHZ Horenická Hôrka, ktorá bola zároveň aj 10. kolom SMHL’09. O bohaté finančné a vecné ceny prišlo nakoniec zabojovať 61 družstiev.

Súťaž otvorili svojim útokom domáci. Po menších problémoch na koši, no peknými zostrekmi zaknihovali na domácej pôde čas 15,12 sek, začo ich publikum odmenilo veľkým potleskom. V celkovom hodnotení súťaže to stačilo na 7. miesto.

Tesne pod pódiovým umiestnením skončili hasiči z Nedašova, ktorí predviedli krásny útok, no skoro sekundový prestrek znamenal výsledný čas 14,80 sek (lepší terč 13,97 sek).

Muži z Kvašova predviedli výkon s časom 17,32 sek a umiestnili sa v druhej dvadsiatke v celkovom hodnotení súťaže. Svoj výkon si určite predstavovali inak zástupcovia a minuloroční víťazi THHL Poľný Kesov. Po problémoch na prúdoch nakoniec zastavili časomieru v čase 17,11 sek (lepší terč 15,25 sek).

Pekný čas predviedli chalani z Podhoria, keď sa ako ďalšie družstvo dostali pod 15 sekundovú hranicu s časom 14,86 sek a celkovo vybojovali piatu priečku aj slušnú porciu ligových bodov. Po nich prišlo na rad aj nežnejšie pohlavie, keď sa ako prvé ženské družstvo predstavili Pečeňany. Lenka sa bohužiaľ musela so svojím košom poriadne popasovať, a tak s výsledným časom 22,66 sek a celkovým 8. miestom určite spokojnosť nezavládla. Ani následne štartujúce ženy Ladce neodchádzali spokojné. Po nespojených saviciach nasledovala červená vlajka a neplatný pokus. S číslom 9 sa na štart postavili stále sa lepšiaci hasiči z Poriadia. Vydarený útok, no s menšou chybičkou krásy na jednom terči, im vyniesol konečné umiestnenie v prvej desiatke, konkrétne 9. miesto. Ich čas 15,28 sek. Pravotice svoj pokus zvládli v čase 15,61 sek, a tak sa museli uspokojiť s umiestnením tesne za top desiatkou. Smolu si vybrala Svinná, keď po pošmyknutí ľavého prúdara chalani zrazili im veľmi dobre známe terče v čase 16,89 sek (Vlado napravo to mal za 14,00 sek).

Dva body do ligového hodnotenia si priísali na svoje konto muži z Ladiec, keď dosiahli čas 18,18 sek. Ženám z Dežeríc sa túto sezónu veľmi nedarí, nanešťastie to nevyšlo ani tentokrát. Obrovský prestrek na terčoch a čas 37,07 sek ich určite zase raz nepotešil (lepší terč 17,73 sek).
Ženy Zlatníky si odniesli 8 – bodový prídel do celkového hodnotenia ligy za výkon 27,57 sek. Ženy z Trenčianskych Stankoviec určite chceli zopakovať minimálne svoje minuloročné umiestnenie, no nakoniec to bolo o stupienok nižšie ako vlani,  a to 4. priečka s časom 19,93 sek. Po nich sa predstavil ďalší zástupca THHL, muži Lackov. Časom 19,90 sek sa umiestnili až v tretej desiatke. Po nich sa všetka pozornosť sústredila na Zboranov, ktorí boli odhodlaní svoje víťazstvo spred roka obhájiť. Nevydarený kôš však plány zmaril, dosiahnutý čas 14,59 sek znamenal bronzovú priečku a 15 bodov do hodnotenia SMHL.

Čo sa nepodarilo ženám z Dežeríc, aspoň čiastočne odčinilo ich mužské osadenstvo. Chalani zabehli útok v čase 15,30 sek a uzatvárali prvú desiatku celkového poradia. Po nich sa predstavila prvá časť Brumovskej úderky, Brumov B. Svojim pokusom sa ako jediný dostali pod hranicu 14 sekúnd, keď časom 13,99 sek súťaž vyhrali a zároveň stanovili nový rekord trate.

Muži Trenčianske Stankovce si zo svojich kolegýň príklad nezobrali a zaznamenali prvý nedokončený útok súťaže. Takmer ich napodobnili aj muži z Predmiera, keď po obrovských problémoch svoj pokus dokončili časom 44,51 sek. Obrovským prestrekom sa prezentovali ženy z Podlužian, keď obsadili celkové deiate miesto s časom 27,58 sek (lepší terč 18,93 sek). Babám z Nedašovej Lhoty sa v poslednom čase ako si nedarí. Nedotiahnuté oba prúdy zmarili nádej na dobrý výsledok, čas 57,46 sek hovorí za všetko. Smolu ženských družstiev zvýraznili nedokončeným pokusom vzápätí štartujúce ženy z Dubkovej. Úspech Brumova dokonali chalani z “Áčka“, keď si časom 14,39 sek vybojovali ako pred rokom druhú priečku a odniesli si aj cenu pre najrýchlejšieho prúdara (PP 13,69 sek).

Po nich nasledovali dve družstvá z okolia Bánoviec nad Bebravou, a to Šišov, ktorý mal neplatný pokus za nenaskrutkovaný kôš a Podlužany, ktorých hasiči si za čas 15,49 sek pripísali do celkového hodnotenia ligy 4 body.

Problémom sa nevyhli ani muži z Nedašovej Lhoty, svoj pokus dokončili v čase 29,24 sek. Ženy z Vydrnej svoj útok navzdory veľkej snahe nedokončili. O moc lepšie si nepočínali ani muži z Krásna. Po pošmyknutí prúdara a neskoršej vode brali za čas 19,72 sek len dva body do tabuľky SMHL. Zďaleka prišli muži z Boldogu, no doplatili na krátku hadicu a tak ich pokus nemohol byť uznaný ako platný. Podobne si počínali aj mladíci z Brehov, no tí videli červenú vlajku za nenaskrutkovaný kôš. Ako 32. štartovali Seničania, ktorí si cheli napraviť reputáciu z minulého roku, no nakoniec to bol útok ako cez kopirák a čas 17,58 sek.

Neúspech mužov zmazali tretím miestom ženy z Krásna časom 19,60 sek. Po problémoch na pravom prúde svoj útok nedokončili Lednické Rovne, ženám zo Šišova sa svoj útok podarilo zmáknuť za 22,64 sek. Muži Trstia skončili ako pred rokom 11., tento raz časom 15,44 sek. Ženy z ďalekého Šamorína po problémoch svoj pokus zvládli za 44,92 sek. Z minulého roku sa poučili baby z Podskalia a výsledným časom 18,64 sek súťaž vyhrali.

Pekný útok predviedli aj na majstrovstvá pripravujúce sa baby z Pruského. S časom 20,04 sek obsadili 6. priečku. Mužom z Vydrnej útok nevyšiel, no nakoniec ani nebol platný, keďže košiar neukončil pokus v kompletnej ústroji. Pre nedotiahnutý ľavý prúd svoj útok nedokončili Ihrišťania.

Po nich sa predstavili ženy z Dolnej Breznice a víťazky prvého ročníka – ženy Ihrište. Tento rok to stačilo, aj keď len veľmi tesne, na druhú priečku s výkonom 18,69 sek (lepší terč 16,79 sek). Piatu priečku vybojovali baby z Moškovca – 20,02 sek. Rybany sa predviedli časom 17,38 sek, po nich štartujúca Lehota pod Vtáčnikom je určite zvyknutá na lepšie výkony ako je čas 15,23 sek.

O niečo málo ich predstihol Moškovec, keď vyrovnanými zostrekmi a časom 15,06 sek uchmatol šieste miesto. Muži z neďalekých Streženíc zabehli 16,73 sek, mladíci z Horoviec po problémoch na spojoch svoj pokus nedokončili.

Ďalej sa predstavili družstvá Maršová – Rašov (16,46 sek), Zubák (36,02 sek) a aj chalani z Kúúútúúúú s časom 17,74 sek. Potom  prišla séria nedokončených pokusov, a to v podaní žien z Nosíc, mužov Dulova a Ďurďového. Horný Lieskov predviedol útok v čase 19,40 sek. Skazu Ďurďovanov dokonali ženy, keď podobne ako muži svoj útok nedokončili. Polednými družstvami, ktoré sa predstavili bola Hoština – 16,87 sek a Stupné.
V dobrej nálade a atmosfére boli vyhlásené výsledky súťaže, odovzdané finančné aj vecné ceny celkovo pre 16 družstiev – 10 mužských a 6 ženských.

Všetkým zúčastneným družstvám ďakujeme a tešíme sa na zápolenie opäť o rok.