Bookmark and Share

Mistři nástřiků úspěšní jen na 50 %

Vydané dňa 08. 07. 2003 (4958 x prečítané)

Dobře obsazené III. a IV. kolo MSHL uzavřelo soutěže, které se v lize jedou na nástřikové terče. Mistři nástřiků Rona L.R. a Zbora splnilo tuto úlohu jen 50 %. Oběma se sice dařilo v Lednickém Rovne, ale v Pruském obdrželi porážku. Body začíná sbírat Brumov, který si v klidu dovolil vynechat první dvě kola ligy (musel) a postupně se tlačí na příčky nejvyšší. Svou kvalitu předvedli Mistřice (Ho) a skončili druzí. Soutěže se zúčastnilo kolem 45-ti družstev mužů a 11-ti ženských. Přesný počet mi bohužel pořadatelé neposlali.


Tolik obávaný nástřik je pro Moravské družstva za nimi. Následující kola se jedou všude na sklopky. Přes všechny tyto obavy sebral důležité body v sobotu v Lednickém Rovne Nedašov, který si jako jeden z mála dovolil dát vodu kolem 7.7 s.( náběh však 4.2 m ),doběhl na čáru a shodil terče v čase 23.65. Podobně i Brumov, který si tolik zaváhání, vzhledem k vynechaným prvním dvěma kolům, nemohl dovolit odejít poražen a sebral první důležité body. Domácí družstvo předvedlo, že to doma umí ,nedalo soupeřům šanci a zvítězilo s velkým rozdílem v čase 21.51 s.
     V neděli si některá družstva spravila náladu tím, že si odskočila na soutěže, které se nepočítaly do SMHL. Bylnice vyhrála v Lúkách (SR), Nedašov v Podvážie (SR). Odpoledne se sjelo do Pruského (SR) 35 družstev mužů a 10 ženských. Dobrý čas nasadila Bylnice-20.45s.,ale bylo zřejmé, že to vítězný čas nebude. Ihned po té jich \"sekl\" Púchov - mesto s časem 20.03 s., který na tento čas již netrpělivě čekal. Je nutné se zastavit u Svinné, která mi potvrdila to, že má snad nejlepší stroj z celé ligy.Když jsem jim měřil tlak v Žilině, tak jsem myslel, že jsem se asi spletl. v neděli jsem byl vyveden z omylu, protože jejich stroj dokáže vodu protlačit na 80 m za nějakých 6.1 s ! Kdyby to bylo i 6.5 s., tak určitě je to nejlepší čas ze všech družstev. Navíc nám může dát příklad jejich levý proudař, který svou postavou připomíná béčkaře z extraligových Petrovic. Na tuto trať ukázal svůj sprint takovým způsobem, že si zasloužil potlesk diváků. Spolu s druhým proudařem nastříkali terče v nejkratším čase a zvítězili v čase 19.65 s.
     Škoda jen, že domácí pořadatelé nedodrželi klasický 10 - ti metrový náběh, přesto že podmínky k tomu měli. Jen tak se dají alespoň částečně zrovnávat výsledné časy z jiných soutěží. Největším zklamáním pro ostatní soupeře byl startér, který snad nevrátil ani jedno družstvo pro ulitý start. Není to chyba družstev, která to na startéry pravidelně zkouší, ale především startéra. Jejich soutěž ohodnotila rada ligy známkou tři. V Lednickém Rovne pak dvojkou.
     Pomyslné průběžné pořadí všech družstev můžeme sledovat po asi šestém kole, vzhledem k tomu že pět nejhorších výsledků se škrtá.
     Těšit se nyní můžeme do Pravotic, které se doma určitě budou chtít vytáhnout. Jejich soutěž je sice pro mnohé \"z ruky\", ale příjemné prostředí, pohodoví pořadatelé a dobré ceny vás určitě nalákají. 


Zdroj: Ofka


Dalšie články

SMHL

  skupiny článkov


  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Muži
  3 Bylnice Zlín - - 20,45
  4 Brumov Zlín - - 20,55
  9 Nedašov Zlín - - 24,85
  15 Nedašova Lhota Zlín - - NP