Bookmark and Share

VIII. kolo SMHL v Pravoticiach

Vydané dňa 11. 08. 2007 (4748 x prečítané)

 Krásny slnečný deň a tropické teploty nad 35 0C prilákal 21.7. do Pravotíc 46 družstiev zo Slovenska a aj Moravy na ďalšie kolo SMHL. Tak ako aj po minulé roky sľubovala dobré pripravená rýchla trať, skvelé výkony a opäť aj nejaké rekordy trate.


Ako prvý si základňu pripravili mladí odchovanci Pravotíc, ale trošku rozhodeným útokom sa nakoniec zaradili až na chvost tabuľky.

Hneď po nich nastalo rušno, pretože sa pripravovalo prvé ženské družstvo a momentálne aj vedúce družstvo SMHL ženy z Podlužian. Nádherne rozbehnutý, bezchybný útok zastavil časomieru na 16,85 s čo znamenalo ženský rekord trate a taktiež 1. miesto.

Ako prvé družstvo mužov zo SMHL štartoval Brumov, ktorý si chcel zlepšiť svoju pozíciu na špici tabuľky, ale zaváhaním košiara a výsledným časom 18.35 s sa im to nepodarilo.

Niekoľkými zmenami v týme, si ženy z Pečenian chceli zlepšiť súčasné 2. miesto v tabuľke, ale práve touto výmenou na ľavom prúde a výrazným prestrekom im to nevyšlo a s časom 33,93 s skončili až na 10. mieste.

Svinná svoj výborne rozbehnutý útok skončila na 6. mieste pre malé zaváhanie pravého prúdiara.

Dvojnásobný víťaz v Pravoticiach Nedašov, s rekordom trate 13,86 s chcel aj po tretí krát zvíťaziť, ale tak ako aj na predchádzajúcich súťažiach aj teraz sa im nepodarilo prelomit smolu nevydarených útokov a tak s časom 15,79 s skončili až na 11. mieste.

Taktiež svoje dobré rozbehnuté útoky mali muži z Lehoty pod Vtáčnikom a Podlužian, ktoré ale opäť stroskotali na prúdiaroch.Ako desiate družstvo v poradí si pripravovalo základňu domáce družstvo z Pravotíc, ktorí za výraznej podpory fanúšikov dokázali zúročiť rýchlu trať, a výborným zhodením terčov dosiahli čas 14,22 s čo im po niekoľkých rokoch prinieslo 1. miesto.

Poľný Kesov a Trpín, zástupcovia THHL dokázali, že patria medzi favoritov v ich lige. Poľný Kesov sa umiestnil na 5. a Trpín na 12. mieste.Súčasný líder SMHL Zbora si dôkladne pripravil základňu s cieľom dosiahnúť čo nejlepší čas a pokračovať vo víťaznom bodovom ťažení, ale drobná chybička s vodou a prestrek na pravom prúde im to prekazila a skončili s časom 15,76 s až na 10. mieste.

Streženice si asi zobrali príklad od predchádzajúceho družstva a tiež prestrekom pravého prúdiara dosiahli čas, který stačil až na 15. miesto.

Moškovec sa už dlhšie snaží chytiť formu z minulej sezóny a možno sa im to začína dariť, pretože s časom 14,62 s sa umiestnili na 3. mieste.

Mužom z Ďurďového vyšiel útok len na ľavom prúde, kde terč bol zhodený v 13,67 s, ale obrovský prestrek pravého prúdiara a výsledný čas 15,84 s ich zaradil až na 13. miesto (škoda toho).

Naopak Podhorie svoj dobre rozbehnutý útok dokázalo zúročiť, ale s časom 14,60 s sa zaradili až na 2. miesto.

Horenickej Hôrke nevyšiel útok podľa ich predstáv, kde neskorá voda bola príčinou ich výsledného času až 16,50 s a celkove 19. miesta.

Po dlhšej odmlke ženských družstiev prišli na rad ženy z Ďurďového, ktorým sa aj napriek vynikajúceme času 17,93 s nepodarilo predbehnúť vedúce ženy z Podlužian, a tak skončili na 2. mieste.

Nedašova Lhota si zachovala svoj štandardne prevedený útok, ktorý im stačil na 16. miesto a hneď po nich si 17. miesto obsadili muži z Krásna, ktorým snahu rýchlej sacej strany pokazil pravý prúdiar s časom až 16,38 s.Ženám z Ihrišťa sa nepodarilo obhájiť si aspoň 2. miesto z minulého roku, a tak s časom 18,63 s skončili na 3. mieste.

Na konci štartového pola boli už len muži Lednické Rovne a Ihrište, kde sa „sklári“ svojim časom 14,73 s vtesnali do poradia na 4. miesto.

Ako posledné družstvo mohlo do celkového poradia prehovoriť Ihrište, ale zaváhaním pravého prúdiara sa im nepodarilo ohroziť víťazné družstvo mužov z Pravotích a čas 16,72 s ich zaradil až na 20. miesto.

Ako aj predchádzajúce ročníky boli vyhodnocovaní aj najrýchlejší prúdiar a prúdiarka. Trofej za najrýchlejšiu prúdiarku si vybojovala s časom 16,57 s ľavá prúdiarka z Podlužian a najrýchlejšieho prúdiara získal s časom 13,67 s taktiež ľavý prúdiar, ale z Ďurďového.Dúfam, že aj napriek extrémnym teplotám sa Vám u nás páčilo a stretneme sa minimálne v takom počte aj budúci už 9. ročník a opäť budeme čakať na tejto rýchlej trati na nejaký ten rekord.

S pozdravom Dodo Pravotice

ještě bych závěrem dodal autora fotek, které sem já pak upravoval. sanak.seniorDalšie články

SMHL

  skupiny článkov


  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Muži
  6 Podlužany Nymburk - 13,92 14,94
  9 Nedašov Zlín 15,17 - 15,79
  13 Nedašova Lhota Zlín 15,93 - 16,03
  17 Brumov Zlín - 17,73 18,35
  18 Bylnice Zlín NP - NP
  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Ženy
  1 Podlužany Nymburk 16,57 - 16,85