Bookmark and Share

Deset dní do startu SMHL

Vydané dňa 06. 06. 2007 (3086 x prečítané)

Už za deset dní nám odstartuje půlkulatý 5. ročník Slovensko-Moravské Hasičské Ligy již tradičně soutěží v Krásně.


Každoročně po dlouhé zimě, i když ta letošní byla teplotně nadprůměrná, vyvstává hodně otázek, jaké to letos bude. Získá Nedašov jako první družstvo v historii ligy hattrick? Nebo se o něho připraví podobně jako Lehota, která po odchodu některých borců potřetí nevyhrála a nechala se převálcovat rozdílem 50 bodů? Zaútočí Brumov opět na přední místa? Navrátí některý slovenský mančaft titul zpátky na rodnou hroudu? Takové a další otázky určitě napadají nejednoho z nás. Pokusím se na některé z nich odpovědět.

Nedašov letos nastoupí ve stejné sestavě jako v předchozích ročnících, kdy získal nejvyšší ocenění. Dá se tedy předpokládat, že bude usilovat opět o nejlepší umístnění a získání třetího titulu v řadě. Soupeři tak budou mít co dělat, aby se prosadili.

Brumov se tento rok chtěl zaměřit na extraligu, bohužel si hned na prvním závodě vybrali notnou dávku smůly, když se jim nepříjemně zranil béčkař. Naštěstí nejde o nic vážného, i když se dá předpokládat, že dva až tři týdny si nezaběhá. Z exligy nejspíš sejde a tak nezbývá než se těšit na souboje s tímto velice kvalitním družstvem.

Otázkou zůstává, co předvede Bylnice, z jejichž tábora jdou hlasy o konci kariéry a ukázání se jen na pár závodech. Snad tomu tak nebude a poskládají znovu kompletní mančaft, který určitě má co ukazovat. Pokračovat bude snad i ženské družstvo, které si začínalo na sebe zvykat a vystrkovat růžky na soupeřky. Jediné co vím, tak že ségra mizí na léto do Anglie, ale jak je na tom zbytek womančaftu, to netuším. Tolik o týmech, které znám trošku osobněji.

Jak je na tom slovenská část ligy napověděla soutěž v Pečeňanech, která se konala 19. května. Nesjela se na ni sice kompletní SMHL, ale skoro půlka mančaftů běhajících pravidelně ligu se přišla pochválit, jak jim to po zimě s vercajkem šlape. Krásno, Podlužany, Svinná, Streženice, Pravotice, Zbora a další bojovali co to šlo, ale z vítězství se nakonec radoval jediný moravský účastník Nedašov. Všechny týmy ale ukázaly, že přes zimu nic nezapomněli a určitě se těší na první ostrý start v lize. Od soutěže v Pečeňanech to bude skoro měsíc a tak bylo dost času na vypilování drobných nedostatků a v Krásně se máme na co těšit.

Já osobně jsem hodně zvědavý na Lehotu, o které zatím ani vidu ani slechu, Moškovec, který obsadil v prvním kole SSHL druhé místo, Lednické Rovné, které na stejné soutěži obsadilo 5. příčku a Ďurďové, o kterém se mně nepodařilo nic vypátrat. Zkrátka na všechny, s kým se potkáváme už nějaký ten rok na soutěžích a které jsem letos ještě neměl možnost vidět.

Tak těch deset dní užijte ve zdraví a v Krásně čau.

 

sanak.senior