Bookmark and Share

Lehota p.Vt. potvrdila kvalitu

Vydané dňa 18. 06. 2003 (4953 x prečítané)

V sobotu 14.6. se uskutečnilo druhé kolo SMHL v Brvništi. Lehota potvrdila své kvality a vyhrála. Na svém kontě má tak plný počet 40 b. za dva závody.


      Celkem se sjelo 25 družstev mužů a 5 družstev žen.
      Pořadatelé se snažili zajistit dobré podmínky pro všechny družstva, přesto v hodnocení celé soutěže dostali od rady ligy známku 3 - průměrná ( nejlepší je 1 - stejně jako ve škole ). mimochodem I. kolo v Krásně bylo hodnoceno za 2.
     Hned na začátku se musela stáhnout trať na 70 mz původních 74 m. Náběh zůstal o metr kratší, což je škoda. Jestliže totiž nic nebrání v dodržení délky tratě a náběhu, je k porovnání výsledků z jiných soutěží dobré, tyto tyto podmínky dodržet. A v Brvništi bylo celkem zbytečné náběh zkrátit.
     Nejvíce v hodnocení ztratili pořadatelé ani ne tím, že bylo pivo teplé, ale především že na základně trčely hřebíky ( klince ), které jsem osobně před našim útokem vytáhl.
     Přesto průměrná známka nevěští nic špatného nad celkem dobrou soutěží.
     Na základně pomáhal rozhodčím Jozef Ridzik z Púchova, který neodpustí nikomu nic a má metr na všechny stejný. doporučuji si jej domluvit na další kola, jestliže bude ovšem ochotný.
     V samotném závodě si to rozdali favorité. Domácí borci dali najevo, že se s nimi musí počítat a nasadili pěkný čas 16.11 s., který držel dlouho, ale byla jen otázka času, kdy začnou padat patnáctky. Lehota dala vodu těsně pod sedm a vzhledem k tomu, že terče šly dolů jako papír ( dokonce stačilo trefit stojan terče ) zastavili časomíru na 15.03. Naopak start na fotobuňku byl ztrátou pro ty, kteří ulili start.
     Podobně krásný útok předvedli Pravotice, kteří všem ukázali, jak má vypadat souhra mužů vzadu.
     Soutěž byla pohromou pro Nedašov, kterému mašina pořád nejede tak jak si představuje a pro Bylnici, které se uvezl savičář a dopadlo to, jak to dopadlo.
     Příjemným překvapením pro mě je Podvysoká, od které nevím, co mám letos čekat.
     Liga je teprve na samém začátku, takže žádné závěry dělat nelze, přesto někteří své kvality předvedli.
     Opravdovým začátkem ligy bude soutěž v Roně L.R., kde se pojede na 3 B a nástřik. Ze zkušeností vím, že s tím mívali problémy zástupci z Moravy. Dovolím si tipnout: Vyhraje Rona a zamíchají s tím Pravotice a Bylnice. Co vy na to ?
     Liga má nyní třítýdenní pauzu, kde se dá lecos doladit. Určitě dobrou vizitkou pro naši ligu by bylo dobré, kdyby se favorité především ze Slovenska přijeli ukázat na závod extraligy ČR v Radíkově v neděli 29.6. od 9.00 hod.
     Tento komentář je pouze subjektivním pohledem jednoho z mnoha závodníků. Můžete proto přidat svůj pohled na Brvniště v dalším komentáři.
 


Zdroj: Ofka


Dalšie články

SMHL

    skupiny článkov


    Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
    Muži
    8 Nedašov Zlín - - 18,14
    9 Bylnice Zlín - - 18,17