Bookmark and Share

SMHL: Báječný víkend pod psa

Vydané dňa 18. 08. 2005 (3387 x prečítané)

....jak pro koho. Neuvěřitelný přetlak favoritů v Záblatie. Invaze Moraváků na stupních vítězů v Púchově. Jak připravit super trať? Čtěte dále.


Tak by se dal stručně shrnout uplynulý víkend v SMHL.
V sobotu vstoupila liga do závěrečné třetiny. Družstva se sjela pod hrad Matúša Ščáka v Trenčíně – část Záblatie. Některá družstva si před nebo po skončení této soutěže stačila odskočit na  další pohárovky. V Bratřejově kraloval Nedašov, který tak dokázal, že letos to s double ve Zlínské lize a SMHL myslí vážně. Do „tradiční“ Karolinky-Grapy si zajely pro poháry družstva z Brumova  a Bylnice.
Nedašov nasadil v Záblatie čas 14.32 s. a čekal co se bude dít dál. Favority ligy zaskočilo Ďurďové, které vylepšilo na 14.30 s. Lehota si o víkendu vybrala „černého Petra“. Její čas těsně pod 15 s. nedál příliš nadějí pro sběr vyšších bodů. Bylnice zaútočila a po čtvrté v řadě ji porazila s časem 14.34 s. Korunu tomu dal poslední na startu Brumov, který zvítězil s rovnou čtrnáctkou. Začíná se potvrzovat  to, že čím víc jim teče do bot, o to lepší výkony předvádí.
V neděli se někteří potkali na tradiční pohárovce v Púchově. Tato soutěž se totiž poháry a cenami ( kromě Rakové )vymyká všem soutěžím na Slovensku. Na stupně vítězů se tentokrát postavila pouze družstva z Moravy v pořadí Nedašov, Brumov a Bylnice.
Poté se družstva přesunovala na ligu do Ďurďové. Všichni se těšili nejen na hezký a slunečný zbytek dne, ale i např. na vařené žebra ( rebra) a na překvapení, které pořadatelé slibovali.
Tato obec ležící hluboko v horách, kde by lišky mohly dávat dobrou noc, přístupná úzkou a klikatou cestou ( mimochodem naši posádku mohla stát život ) a je takovou chloubou hasičiny na celém západním Slovensku. Obec čítá okolo 168 obyvatel. Z toho je asi 80 % důchodců a pět mladých zapálených hasičů.
To co ale předvedli snad všichni obyvatelé této obce pro nás soutěžící, nemělo obdoby. Proti loňsku změnili celou trať. Po příjezdu do nového hasičského areálu čekal na všechny přijíždějící družstva šok. Nová travnatá plocha s nápisem střiženým na ní Ď U R Ď O V É. Přístupová cesta, betonový náběh, zázemí a dobré  občerstvení, pěkné poháry ( na rozdíl od Záblatie ), připravení pořadatelé…Jsou totiž příkladem toho, jak má vypadat kvalitní pohárovka a co stačí k tomu, abych jejich soutěž získala v tak krátké době velmi vysokou úroveň. Rád bych se na takové soutěži utkal i s ostatními týmy např. ze Zlínské ligy nebo ze Severomoravského poháru.

Samotný závod odstartovali domácí a se svým výkonem nebyli z počátku spokojeni, protože košařovi nesedl ideálně koš. Později se však ukázalo, že svůj horší den si vybrala i ostatní družstva a dosažená patnáctka domácím zajistila pěkné 3. místo. O další místa se pak poprali Pravotice, Brumov, Brvnište a samozřejmě letos bezkonkureční Nedašov, který si již šestým vítězstvím v lize zajistil předběžné 1. místo celkového pořadí. Ze zbylé trojice dopadl nejlíp Brumov. O to hůř dopadla Bylnice, která v individuální sazce proti nim prohrává 0:2 a bude mít těžkou pozici odvrátit tři jejich mečboly.
Poslední čtyři kola rozhodnou o tom, kdo ze trojice Lehota, Brumov a Bylnice obsadí dosud dvě volá místa na stupních vítězů v celé SMHL. Vsadil bych na to, že Lehota svůj náskok na druhém místě pohlídá a mezi zbývajícím Brumovem  a Bylnicí se opět rozhodne až v posledním kole. Ostatní družstva ale mají také o co bojovat. Tuším, že na prvních osmi místech jsou i slušné finanční odměny.
Jak to vypadá s ambicemi a průběžným pořadím v ženské kategorii, bych Vás rád seznámil po příštím víkendu. V sobotu se totiž pojede již 12. kolo v Podlužanech ( SR ), které začíná ve 13.00 hod. Vzhledem k tomu, že jsem bohužel nemohl být v Ďurďové do konce, bych se pozastavil jen nad velmi rychlou nabíračkou děvčat z Pečeňan a pro mě dosud nevysvětlitelným časem 17.26 s. děvčat z Bylnice, která tak zřejmě nasadila nový rekord v lize v dosavadních třech ročnících.

V nedeľu popoludní sa v novom areáli uskutočnil 5.ročník súťaže hasičských družstiev o putovný pohár veliteľa Jána Ďuriša.V poradí už 11.kolo SMHL ako prví odštartovali domáci a ich čas 15,07 s. (P - 14,60s) sľuboval zaujímavé výsledky. Len tri stotiny chýbali družstvu z Pravotíc, aby sa dostalo na prvé miesto. Pekne rozbehnutý útok Bylníc skazilo nezapojenie pravého prúdu na rozdelovači a s časom 20,79 s. (L - 16,00s) sa umiestnili až na 20. mieste. Krásny čas mohlo mať družstvo z Ihrišťa, kde pravý útočník zhodil terč v čase 14,68 s. Stalo sa tak kvôli nedotiahnutiu ľavého útočníka, ktorý striekal ďaleko od nástrekovej čiary a pre nezhodenie terča nakoniec útok nedokončili. Smolu mala aj Lehota pod Vtáčnikom, keď strojníka neposlúchal plyn a s časom 15,84 s. (L - 15,57s) sa umiestnili na deviatom mieste. Presne o 11 stotín lepšie ako Lehote pod Vtáčnikom sa darilo mužom zo Zbory, ktorý nastúpili v tomto roku po prvýkrát v starom zložení.

Štartovné číslo 34 patrilo lídrovi SMHL, družstvu Nedašova. Všetci očakávali pekný útok a taktiež prekonanie pätnásť sekundovej hranice. To sa aj potvrdilo a s časom 14,68 s (L - 14,57s) sa dostali na prvé miesto a získali ďalších 20 bodov do ligy. Tie im už nezobral ani predposledný na štarte Brumov, ktorý sa síce dostal pod 15 sekúnd a s časom 14,82 s (P - 14,60s) skončil druhý. Veľmi krásny útok predviedli minuloročné víťazky, ženy z Bylnice a s časom 17,31 s. (L - 17,26s) sa dostali takmer o dve sekundy pred zatiaľ vedúce Ihrišťanky. Súťaž mala za účasti 43 družstiev ( 33M, 10Ž ) vysokú úroveň, očom svedčí aj výsledná známka 1. S novou dráhou boli spokojní nielen súťažiaci, ale pochvalu vyjadril aj veliteľ Hasičského a Záchranného zboru v Trenčíne Michal Jurdík.Na začiatku súťaže odovzdal domácemu družstvu z Ďurdového ďakovný list za vzornú reprezentáciu na republikovom kole v Šuranoch.

No tak dá sa říct, že liga zažila první zlomový víkend. eště než budú oficiální výsledky, tak enom pro ogary do ameriky, aby měli co číst.
v sobotu bylo zablatie, my sme s časem 14,32 odjížďali do bratřejova celkem spokojení, aj když sme věděli, že to nebylo maximum, které sa na této rychlé trati dalo dosáhnút. samozřejmě domněnky sa potvrdily a první kdo nás porazil bylo překvapivě ďurďové s neuvěřitelným časem 14,30 no a za náma hned bylnica 14,34 (1:0 pro nedašov v kauze štěně). nejlepšího výkonu ale dosáhli ogaři z brumova, kteří sa konečně probrali a smolu snad už definitivně hodili za hlavu a s časem 14,00 zebrali 20 bodú, které jim dost pomohly. špatně na tom ale byla lehota, která s časem 14,97 (nejhorší 14tka z celkových 8 které padly) sebrala enom 7 bodú a tím navýšili celkovú bodovú ztrátu na nedašov. jejich útok sem neviděl, tak nevím, co sa stalo, jak sem psal výš, byli sme už na cestě a nebo v bratřejově.

v nedělu sme si zajeli do púchova a nutno říct, že morava - respektive 18. okrsek nedal žádnú šancu slovenským mančaftom a s umístěním nedašov 16,41, brumov 16,54, bylnica 17,26(?) zebrali co viděli čtvrtí byli ďurďovjani, kteří vedli s časem 17,71 až do 26 startujícího mančaftu. je vidět, že nová mašina jim svědčí a už sa na ňu aj zaběhali, takže je s něma nutno počítat. Po púchovu následoval přesun do ďurďového na další kolo SMHL a to by člověk ani v tipsportu nevsadil, jak to všecko dopadlo. Nejdřív bylnici pokazil rozdělovač a zapojoval až na místě, čas přes 20 sekund dával tušit, že třetí příčka sa bylnici asi otřese. lehotě sa smúla lepila na paty a v nezvyklém složení (o kterém tu psal peťo minulý týden) dosáhli času 15,8, který jim po jejich odběhnutí zajišťoval dočasnú ligovú 5 příčku. co sa jim vyvedlo? povolený plyn sa jim dvakrát vrátil a než strojník stačil zareagovat, bylo pozdě. opět až do pozdních startovacích postú vedli ogaři z ďurďového s časem 15,07, perfektně připravená trať ale dávala tušit, že tento čas není nepřekonatelný. tady mosím odbočit a pochválit domácí ogary, protože ta trať je fakt špičková a američani sa určitě možú těšit na to, až si po ní zaběhnú. v těsném sledu za ďurďovým následovaly pravotice - 15,09, třetí lednické rovnie 15,32 (sorry za případné nepřesnosti v časoch, zase je hážu z hlavy a možná sa pletu aj v umístnění mančaftú). svinná pokazila na základně, nezapojený jeden prúd na rozdělovači, ale svůj pokus dokončili. pak sa na start dostal nedašov a časem 14,68 vytvořil rekort této nové tratě (2:0 )po nedašovu zaútočili eště brvniště a s časem kolem 15,5 odsunuli níž lehotu a taky bylnicu. když šel na start brumov, dalo sav případě úspěchu počítat s útokem na bronzovú příčku celkového pořadí. stalo sa tak a s časem 16,82 obsadili celkové druhé místo a ziskem 17 bodú vyměnili bylnicu. enom tak podle vlastních neoficiálních propočtú by (bez škrtání špatných výsledkú!!!) měl být první nedašov s náskokem už 32 bodú, druhá lehota a za něma s asi 30 bodovú ztrátú brumov, v těsném závěsu bylnica o pouhé dva body, následovat budú nejspíš podlužany atd....to až v oficiálních výsledkoch.


 Dalšie články

SMHL

  skupiny článkov


  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Muži
  1 Nedašov Zlín 14,57 - 14,68
  2 Brumov Zlín 14,60 - 14,82
  9 Podlužany Nymburk 14,75 - 15,99
  11 Nedašova Lhota Zlín 16,36 - 18,29
  12 Bylnice Zlín 16,00 - 20,79
  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Ženy
  1 Bylnice Zlín 17,26 - 17,31
  2 Podlužany Nymburk 18,71 - 20,76