Bookmark and Share

V Bylnici s extraligovou účastí

Vydané dňa 02. 08. 2003 (5132 x prečítané)

Družstva z extraligy ČR Babice, Šarovy, Mistřice, Petrov, Kunovice ženy, byla zárukou kvalitního závodu, který se započítával do SMHL a Zlínské ligy zároveň.


Soutěže se zúčastnilo 27 družstev mužů a 7 družstev žen. Muži na 100 m a ženy na 80 m. Tento závod byl poznamenán tím, že po šestém startujícím družstvu se pokazily terče a závod musel být znovu opět celý opakován. Petrov narychlo zapůjčil terče a teprve potom neměly družstva žádné výhrady.
     Závod byl zajímavý tím, že se do úzkého finále probojovalo prvních pět týmů z prvního kola s tím, že se počítal do celkového umístění lepší čas z prvního nebo druhého kola.
     Bylo znát, že pro mnoho týmů byla poctivá stovka s náběhem velkým handicapem. O to větší zklamání pak prožili hoši ze slovenského Zariečí, protože jejich čas z prvního kola 18.72 by celkově stačil na čtvrté místo, ale protože jejich hadice po přeměření technickou četou nebyla požadované délky, museli být diskvalifikováni.
     Do finále se dostali Babice, Šarovy, Ďurďové, Brumov a Petrov. Nejlepší pozici si z prvního kola vybojovali Babice, které dosáhli času 18.04 s. V obráceném pořadí na startu chtěl promluvit do celkového pořadí Petrov. Vybojoval  čas 18.39 s., což stačilo na 3. celkové místo. Předstihl tak Brumov 19.83 s. a Ďurďové 19.76 s. Šarovy nastoupily s heslem buď a nebo a jejich útok se jim nezdařil. Jejich čas z prvního kola 18.18 s. stačil na celkově druhé místo. Babice již nemusely ani nastoupit. Přesto chtěly předvést divákům extraligový čas pod 18 s. Vzhledem k tomu, že se jim malinko přisával vzduch na savicích, dosáhly téměř shodného času jako v kole prvním - 18.09 s.
     Za zmínku stojí ženská kategorie. Pořadatele mile překvapila účast loňské vítězky extraligy ČR družstva z Kunovic. Jejich výsledný čas 17.42 s. byl šokem pro všechny přihlížející diváky a bezkonkurenčně zvítězily. Druhé skončila domácí děvčata s časem 22.87 s. Třetí příčka patřila Vydrné (SR) s časem 23.71 s.
    


Zdroj: Ofka


Dalšie články

SMHL

  skupiny článkov


  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Muži
  1 Bylnice Zlín - - 18,12
  3 Brumov Zlín - - 19,83
  6 Nedašov Zlín - - 21,07