Bookmark and Share

Třetí kolo SMHL aneb lovcem nedašovského skalpu te

Vydané dňa 01. 07. 2007 (4045 x prečítané)

Poslední červnový den proběhlo třetí kolo SMHL soutěží v Moškovci. Pro mnoho účastníků to bylo první zavítání do této malé dědinky, která má pouhých 58 obyvatel. Tentokrát se sešly články dva, první je od Moškovca, s druhým jsem si dal prácu já.


Tretí závod SMHL sa konal v Moškovci. Zaujímavá trať (s miernym prevýšením od rozdeľovača) čakala  čo predvedie 32 tímov nahlásených na štarte. Súťaž otvoril domáci tím ale úvodný čas 16:84  nemohol stačiť na najlepších. Po Moškovci si za príjemného letného počasia začal prípravu na základni 2 násobný víťaz SMHL  Nedašov ktorý dosiahol čas 14:82 čo znamenalo priebežné prvé miesto. Ako štvrtý štartoval ďalší veľký favorit Brumov jeho čas sa  zastavil na hodnote 15:12. Popredným poradím dokázala zamiešať až Lehota pod Vtáčnikom ktorá svoj pokus zvládla výborne a čas ich útoku sa zastavil na hodnote 14:75 čo znamenalo priebežné prvé miesto. Lehota pod Vtáčnikom len potvrdila že má ambície vrátiť sa na miesta  na ktoré boli po minulé zvyknutý. Boli sme svedkami viacerých výborne rozbehnutých pokusov ale popredné poradie sa nemenilo. Slovenské Krásno potvrdilo výbornú fazónu s predchádzajúceho závodu v Streženiciach a dosiahlo čas 15:22 ktorý stačil na štvrté miesto. Aj Horenická Hôrka predviedla pekný pokus,  jej čas sa zastavil na hodnote 15:26. V ženskej kategórií sa predviedli výborne dievčatá z Pečenian ktoré dosiahli čas 18:43,  ktorý nedokázal už nikto prekonať . Ženy z Podlužian dosiahli čas 19:60 a tretie Streženice dosiahli čas 22:13 s .

 

hasiči Moškovec

 

Trať měla malinkou „vychytávku“ v podobě mírného kopečku zhruba v půlce tratě. Pro některé mančafty to byla příjemná změna, pro jiné to mohla být zrádná past, na které se celkem slušně mohly utopit proudaři. Trať měla i zajímavě řešené vylévání hadic vkusně zakryté kamením.Jako první namísto nahlášených Lednických Rovní se nám předvedli domácí. Jako znalci domácího prostředí chtěli určitě ukázat víc než jen výsledných 16,84. Po nich se na základně nachystal vedoucí celek průběžného pořadí Nedašov a s časem 14,82 se ujal na dlouho vedení, i když čas určitě nebyl nepokořitelný. Bohužel nezvyklým startováním se připravili o první start a druhý se podařilo utrhnout komplet zadku.První ženy se nám předvedly třetí startující domácí holky z Moškovce. Letos by se liga dala nazvat premiérovými pro ženy, protože v Krásně měly premiéru jejich domácí, ve Streženicích běžely poprvé ženy z Nedašovy Lhoty a teď znovu domácí. Dočkáme se příští týden, kdy proběhnou hned dvě kola taky nějakého ženského překvapení? Ale zpět k soutěži. Ženy z Moškovce se stejně jako muži domácím moc nepředvedly a jejich čas 23,75 stačil až na konečné 5. místo.

  Pak už se na startovní čáře seřadili muži z Brumova, kteří letos taky promlouvají do předních příček. Povedl se jim perfektní start, základna jim taky super klapla, konečný čas 15,12 stačil ale jen na třetí místo.

  Ženy z Pečeňan ukázaly špičkový útok a časem 18,43 nasadily příčku hodně vysoko a celkově zvítězily. Hned po nich Podlužanky, které letos v lize znaly jen první místo, prostřikem pravého proudu obsadily druhé místo s časem 19,60. Streženičankám se letos nedaří, tak jak by chtěly a už potřetí jsme od nich mohli vidět čas až nad 20 sekundovou hranicí. V Moškovci to bylo 22,13.

  Ogarom ze Zbory stejně jako ve Streženicách prostříkl pravý proud a tak z toho byl jen čas 15,70. Nedašova Lhota by možná potřebovala rychlost zadku ze Zbory a nebylo by z toho slabých 16,67. Podlužany si vzaly vzor z žen a prostřik levého proudaře zastavil časomíru až na 16,76.
  Streženicám potom pro změnu šel hůř pravý terč. Jejich čas by na stovkové trati byl skoro výstavní, na osmdesátce bohužel 17,83 do předních míst nepromlouvá.  Chlapom z Trpína s letadlovým vzduchovým filtrem bohužel spadnul koš a kvůli této chybě šla pozdě voda a čas jen 20,22.  Rozhodčí na základně byl při své práci nekompromisní a ženám z Ihrišťa nedal nic zadarmo. Možná že je právě toto rozhodilo, čas 23,29 na bednu v Moškovci nestačil. 

  Pravoticám šla, dle komentáře, který jsem při focení slyšel, voda malinko pozděj, než by mohla, s časem 15,32 byli ale dle výrazu spokojení.

 

Je možné, že Dodo stejně tak jako Kapsa, když sa just zadaří, chodí pomáhat motat hadice. Proudaři by jistě uvítali, kdyby pánové ze zadu chodívali častěji:)
  Ďurďové střihlo super vodu, ale trošku zaspali na terčích – 15,81.Ihrišti stejně jako po nich jdoucím Turčianskému Michalovi překřížil plány na útok problémy na koši, Ihrište ale svůj pokus dokončilo v čase 16,18.Ženám z Ďurďového v Moškovci lehce nepřálo počasí a při jejich útoku zavanul silný vítr, který pravé proudařce nedal možnost dokončit.  Na skalpování Nedašova přišel čas chvilku po půlce soutěže. Na start se postavila Lehota s asi největší změnou v historii. Strojník Peťa z nějakého důvodu svůj post přenechal druhému. No a taky změna v obuvi proudařů – levé boty z Brumova, pravé z Pravotic udělaly svoje a Lehota s časem 14,75 vzaly Nedašovu vítr z plachet.  Po Lehotě se představilo pár družstev z okolí Moškovce, do pořadí ale moc nezasáhly. Súdová 23,29, Ivančina 30,01, ženy z Blažoviec 31,70, Jasenovo N, Turčianské Teplice 19,51. Pak přišly ligové ženy z Hoštiny, bohužel s nedokončeným pokusem. Chlazení savice Svinné moc pomohlo tam, kde bylo třeba, ale možnost lepšího umístnění jim vzal pravý proud, který prostříkl až na konečných 15,85.  Po Svinné běželi hasiči z Korně, kteří to umí taky líp než 18,47, kterými se předvedli v Moškovci. Hoštině se nepodařil tak jako některým před něma koš a tak se nedostali ani pod dvacet sekund – 22,33.Podhorie chtěli z hasičské dráhy udělat lehkoatletický stadión a dávali si rozcvičku šplháním po sloupu veřejného osvětlení. Výsledná fotka je záměrně rozmazaná, aby nebylo poznat, který člen s tímto nápadem přišel:)Jejich útok jsem bohužel neviděl, protože sem chtěl pořídit dobrý snímek košaře a tato obětavost mne stála suchost trička a obavu o svěřený foťák, tak sem pak už jen stačil zaznamenat čas, který byl 19,60.Krásno chtělo určitě zopakovat skvělé třetí místo ze Streženic a na jejich útoku bylo vidět, že mohli pomýšlet i na lepší příčku. Prostřik proudů ale znamenal 15,22 a místo až za bednou pro vítěze.
Po nich jsme viděli muže z Blažoviec s časem 21,73 a jako poslední mančaft se na start postavili borci z Horenické Horky. Taky se jim první start pro nezvyklou formuli nepodařil a tak museli opakovat.
Trošku jim pak zaspal béčkař, který pak ve snaze všechno dohnat se docela přetrhnul, takže po útoku zůstal ležet. Snad se ale dá dohromady a příští týden bude zase pomáhat svému týmu polepšit si v celkovém hodnocení ligy. V Moškovci to měli za 15,26 a páté místo v mužské kategorii.Celá soutěž, která byla letos poprvé zařazená do seriálu SMHL byla dobře připravená až na pár drobností. I přes vylévací kanálky se později stalo, že trať byla lehce podmočená, ale co sem si tak všimnul, tak většinou v místech, kde se neběhalo – pokud tam teda nebyly jiné problémy jako prasklé hadice, rozdělovače atd.


Další malou vadou na kráse byla fronta u piva:(Abych ale jen nekáral, třeba výběr pohárů bych ocenil jako hodně dobrý.Jak už jsem jedenkrát psal, příští týden proběhnou v jeden den dvě kola SMHL. Půjde o známé potopiště proudařů – nástřiky v Lednickém Rovném a potom odpoledne soutěž ve Zboře, kterou mám osobně hodně v oblibě, protože se nám tam daří a mívají tam zajímavé poháry.

 

sanak.seniorDalšie články

SMHL

  skupiny článkov


  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Muži
  2 Nedašov Zlín - - 14,82
  3 Brumov Zlín - - 15,12
  11 Nedašova Lhota Zlín - - 16,67
  12 Podlužany Nymburk - - 16,76
  18 Bylnice Zlín - - NP
  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Ženy
  2 Podlužany Nymburk - - 19,60