Bookmark and Share

II. kolo ve Streženicích

Vydané dňa 28. 06. 2007 (3518 x prečítané)

23.6.2007 sa konala hasičská súťaž v Streženiciach, ktorá bola zaradená do SMHL.


Po štvrtkovom prietrží mračien, kde bola celá trať pod vodou, sme mali malú dušičku či vyschne. V piatok sa počasie umúdrilo tak sme začali pripravovať súťaž , ale večer začalo opäť trúsiť. Ale našťastie v sobotu sa obloha vyjasnila a prípravy sa rozbehli v plnom prúde. Pripravovala sa trať, varil sa guláš, údili sa klobásky. Telefón zvonil, zapisovali sa rezervácie poradia. Prvý dorazil DJ, potom časomiera a súťažiaci. Súťaž prebiehala pri slnečnom počasí. Trať sme až do konca súťaže snažili udržať suchú, aby všetci mali rovnaké podmienky.

Zúčastnilo sa 43 hasičských družstiev, ktoré podávali excelentné výkony. Prvé na štart sa postavili domáce ženy, nakoľko sa nepodarilo dobre naliať dosiahli čas 24:13, čo bolo po minuloročnom víťazstve sklamanie. Na štarte Nedašov, dosiahol čas 14:76, čo stačilo na druhé miesto.Po prvý krát sa na tejto trati podarilo dosiahnuť čas pod 14sekúnd, a to Brumov s časom 13:84. Na štart sa postavili aj ďalši favoriti, a to Lehota pod Vtáčnikom s časom 14:88 čo stačilo na zemiakovú medailu, čiže štvrté miesto. V ženskej kategórii na štarte Podlužanky, kde predviedli krásny útok s časom 18:18, kde si myslím, že málo chýbalo k sedemnástke. Ale všetky ženské družstvá bojovali, len sa moc nedarilo.Predviedli sa tu i dorastenecké družstvá, kde Brumov si opäť odniesol prvé miesto, druhí Streženickí mladi a tretie Streženické baby s chalanom. Za stáleho vrčania traktorov sa družstvá menili ako na bežiacom páse. S lepšími i horšími časmi, ako sa komu podarilo.

O občerstvenie bolo postarané. Chutný guláš, údené a grilované klobásky sa postarali o hladujúcich divákov a súťažiacich. O zahasenie smädu sa starali 2 vychladené výčapy.

Víťazi boli ocenený krásnymi pohármi.

Dúfam, že sa u nás všetkým páčilo. Nie všetkým sa zadarilo tak ako chceli, ale dúfam že o rok sa všetci stretneme na III.Ročníku našej súťaže.

 

                         Ahojte

                                                                            Streženickí hasičiDalšie články

SMHL

  skupiny článkov


  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Muži
  1 Brumov Zlín - - 13,84
  2 Nedašov Zlín - - 14,76
  6 Podlužany Nymburk - - 15,26
  13 Nedašova Lhota Zlín - - 16,34
  18 Bylnice Zlín - - NP
  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Ženy
  1 Podlužany Nymburk - - 18,18