Bookmark and Share

Skončil 2.ročník SMHL

Vydané dňa 04. 10. 2004 (3549 x prečítané)

Obhájce loňského titulu slovenská Lehota pod Vtáčnikom uhájila doma celkové vítězství a stala se celkovým vítězem II.roč. SMHL. Na dalších pohárových příčkách se umístila družstva z okresu Zlín - Nedašov a Bylnice.
     V ženské kategorii bylo pořádí následující: Podlužany, Bylnice a Ďurďové. Pro všechna družstva z celé ligy může být dobrá konfrontace s družstvy české extraligy již tuto sobotu 9.10. v Babicích okres Vsetín - soutěž na 2B. ( Pozvánka v jiném tématu diskuze na firesportu.)


V sobotu 11. septembra 2004 o 11.00 hodine sa konalo posledné kolo SMHL v Lehote pod Vtá

čnikom. Za pekného počasia, až na menší vietor, sa dostavilo 34 družstiev, z toho bolo 15 mužských ligových a 5 ženských ligových družstiev. Nakoľko súťaž mala rýchly priebeh, rozhodli sme sa pre 2. kolo, do ktorého išlo 6 najlepších družstiev z prvého kola. Tento rok sa nám podarilo spojazdniť aj fotobunky a merať časy na obidvoch terčoch. Trať bola veľmi rýchla kvôli nábehu 4,5m a asfaltovému povrchu s mierne klesajúcim rázom, možno aj vďaka tomu padali výborné časy. Veľkým oživením bolo aj vyhlásenie ALL STARS TEAMU Moravy a Slovenska. Toto exhibičné vystúpenie skončilo víťazstvom výberu Slovenska s časom 14,38s , treba podotknúť, že výber Moravy mal perfektne rozbehnutý útok, ale menšie vejárenie prúdarov pripravilo team o cenné desatinky sekúnd. Aj napriek menším chybičkám treba povedať, že obe družstvá mali v sebe skĺbený výborný ľudský faktor so 100% strojom. Keď porovnám predošlý ročník pohárovky, videl som, že prišlo istotne viac ľudí ako vlani z toho vyplýva, že hasičský šport už má u ľudí vytvorený záujem. Keď štartovali mužstvá, bolo počuť povzbudzovanie nielen od hasičov, ale aj od divákov, a môžem s istotou povedať, že najviac sa im páčili ALL STARS TEAMY. Po skončení súťaže bolo trochu času na spracovanie výsledkov a to využil spevák Fefe z Pravotíc, ktorý bavil všetkých prítomných svojou nezabudnuteľnou hymnou hasičov Horí, horí na lícach. Po tomto vystúpení nasledovalo slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže i SMHL. Medzi ženskými družstvami to vyzeralo takto: 1. miesto v SMHL získalo so značným nádskokom bodov družstvo z Podlužian, 2. miesto získali dievčatá z Bylnice a 3. miesto si odniesli dievčatá z Ďurďového. V mužskej kategórii to skončilo nasledovne: po tuhých bojoch na pódiových priečkach získalo 3. miesto družstvo z Bylnice, ktoré muselo zaberať do poslednej chvíle, lebo na päty im šlapali hasiči z Brumova, ale tým sa nezadarilo a odniesli si vlastnoručne vyrobené zemiakové medaile, medzi druhým a prvým miestom sa rozhodovalo podľa niektorých už v Brumove a Nedašove, lenže nikto nevedel, že sa to tak skončí ako sa skončilo a tak sa rozhodovalo v Lehote, družstvo z Nedašova bolo nadupané na štarte a chceli ukázať, že právom patria medzi najlepšie družstvá SMHL, to aj ukázali, veď jeden z prúdarov mal nastriekané už v čase 13,66s! Nebyť menšieho zaváhania druhého prúdara, možno by to vyzeralo inak, ale nakoniec ogaři z Nedašova získali 2. miesto, z ktorého mali veľkú radosť. A na prvej priečke to skončilo tak ako v minulom ročníku, taktiež tvrdý boj sme museli zvládať aj my, a v tejto tvrdej konkurencii sme nemohli zaváhať, ale nakoniec naše úsilie prinieslo ovocie, doma sme chceli ukázať po zbabraných predošlých ročníkoch, že víťazstvo dokážeme ukázať aj pred vlastnými, boli sme na tom psychicky veľmi dobre, snažili sme sa zahodiť za hlavu neúspech z Brumova a Nedašova a sústrediť sa iba na našu súťaž. A tak sa na 1. mieste v SMHL v jej druhom ročníku umiestnilo družstvo z LEHOTY POD VTÁČNIKOM.

Veríme, že ste sa u nás dobre bavili, že vám chutila strava s pitím, že trať bola dobre pripravená. Ďakujeme ogarom z Brumova a Nedašova, ktorí s nami zostali až do druhého dňa doobeda. Mrzí nás, že sme dostali od dvoch družstiev známku 4 a od jedného 3, nevieme síce kvôli čomu, ale je to ich názor a zároveň chceme poďakovať tím, ktorí nám dali 1 a 2, výsledná známka vyšla 2. Ešte by som chcel povedať, že nás veľmi mrzí, že dievčatá nedostali za ich snahu medaile, ale to všetko bude budúci rok závisieť najmä od počtu ženských družstiev v lige a vyzbieraných peniazoch.

Jedna dôležitá vec, po skončení súťaže bolo vyhlásené, aby sa velitelia zišli v priestoroch hasičskej zbrojnice, kvôli tomu, aby sa dohodli na vyplatení finančných odmien za ligu. Väčšina neprišla, prítomných bolo iba 5 veliteľov, možno kvôli eufórii z umiestnenia a osláv, ale s prítomnými sme sa dohodli, že by bolo potrebné zorganizovať zasadnutie ligy čím skôr, najlepšie do mesiaca kvôli vyplateniu finančných odmien, zhodnoteniu 2. ročníka SMHL. Prosím vás, aby ste si pripravili pripomienky k tomuto ročníku, klady a zápory a nové návrhy.

Pre informáciu, predbežné finančné odmeny za rok 2004 sú:

Kategória muži: 1. 3. miesto 1000Sk

4. 7. miesto 800Sk

Kategória ženy: 1. miesto 1000Sk

2. miesto 500Sk

3. miesto 300Sk

Za celé družstvo DHZ 1 Lehota pod Vtáčnikom ďakujem všetkým družstvám za účasť, výhercom gratulujem a želám všetkým do budúcej sezóny veľa zdravia a športového šťastia!

Peter Ondrejka

Veliteľ DHZ 1 Lehota p. Vtáč


Zdroj: Peter Ondrejka


Dalšie články

SMHL

  skupiny článkov


  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Muži
  5 Brumov Zlín - - 15,67
  7 Bylnice Zlín - - 16,19
  10 Nedašov Zlín - - 17,27
  11 Nedašova Lhota Zlín - - 17,67
  12 Podlužany Nymburk - - NP
  16 Lidečko Vsetín - - NP
  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Ženy
  1 Bylnice Zlín - - 19,88
  2 Podlužany Nymburk - - 21,64