SMHL se blíží do finiše

Vydané dňa 18. 09. 2005 (2763 x prečítané)

Neděle 4. 9. 2005 patřila jedněm z posledních soutěží a zároveň posledním závodům na Moravě v celém seriálu, a to Brumovu a Nedašovu. Počasí vyšlo jak na objednávku, jen odpoledne se objevil menší černý mrak, ale naštěstí z něho neukápla ani kapka.

Popis brumovské soutěže bude muset napsat někdo zasvěcenější, na mně je popis závodu v Nedašově.

Jako první se na startu objevily Šarovy, které nastoupily místo brumovských vítězů – ogarů z Vések, kteří by jinak nestíhali závod jejich VC – a uvedly se skvělým výkonem 15,08. Druzí byli „skoro“ domácí Nedašova Lhota a je na nich poznat, že nový stroj jim svědčí. Sice s časem 16,85 obsadily až celkovou 15. příčku, ale v tak nabitém startovním poli, jaké se sjelo, to byl určitě úspěch. Nezvykle se jako čtvrtí se představili domácí, kteří prostřikem na pravém proudu dosáhli času 14,72. Martin na levém měl shozené 14,31 a odnesl si pohár za „nejrychlejšího prúdařa“. Tímto pokusem padla 15s hranice a s ní i vítězný čas minulého roku 15,05 a tak nezbývalo než čekat, jak na to zareaguje konkurence. Dlouho zklamaný po útoku zůstal Dodo z Pravotic, protože jeho chyba na koši znamenala diskvalifikaci. Je to škoda, protože při „nultém“ útoku, kdy si Pravotičani šli tréninkově otestovat trať, měli výstřiky lehce nad 14s a určitě by zabojovali o bednu. Ogaři z Ihriště „udělali radost“ rozhodčím u hadic a tak jejich pokus byl diskvalifikovaný kvůli krátké hadici. Moc se ale nepoučili a jejich ženám se našla hadice kratší skoro o metr. Púchovu v Nedašově oproti Brumovu savica držela, dosáhli času 17,45, takže řečí o diskrimaci slovenských mančaftů sme se nedočkali. Lehota pod Vtáčnikom si z Brumova dovezla nadílku bodů a chtěli určitě stáhnout náskok na vedení Nedašova, bohužel čas 16,43 stačil celkově na 10. místo a ligově na 7. V té době už pomalu končila brumovská soutěž a tak přijížděli další favoriti.Chvilku po Lehotě přišli na řadu vítězové minulého ročníku a, i když se jim moc nezamlouvalo pravidlo o mřížce na koši a museli proto hledat náhradu, časem 14,71 odsunuli do té doby vedoucí domácí na druhou příčku. Tady je nutno dodat, že sem jim v Kojkovicách na návštěvě vypil asi moc medoviny, tak ji potřebovali zaplatit:))

V závěru startovního pole byla možnost vidět boj o třetí příčku SMHL a to mezi Brumovem a Bylnicí. Ti čekali jen na chybu soupeře a Brumov by musel nedokončit a nebo dokončit s hodně nízkým časem, aby Bylničani smázli 8 bodovou ztrátu. Vše nakonec dopadlo tak, že Bylnice tento souboj vyhrála časem 15,09, Brumov dosáhnul 15,31, což bylo jen o jednu příčku v lize za Bylnicí a bodová ztráta se snížila na 6 bodú.  Ze zlínských mančaftů běželi oba Ořeši, ale s výkonama 18,96, respektive 16,64 už spíš dali tušit, že se těší na následné posezení.

Mezi ženami si zajistily 1. místo vítězky ZLPS Tečovice a i když jim ostatní šlapaly na paty, mohly se radovat z povedené neděle. Babám z SMHL se letos v boji se zlíňačkama nedařilo a tak si bramborovou medaili odvezly Podlužanky. Druhé skončily Lhocanky s časem 18,97, který byl jen o sedm setin horší než Tečovice. Třetí příčku vzaly Ořechovjanky časem 19,00. Bylničanky si „projely“ možnost útoku na ligové vítězství a skončily jako poslední s časem 25,86. Překvapením asi nejen pro mne byla účast žen z Lidečka, které sice časem 22,53 byly až deváté, ale je to první soutěž, na které sem je viděl a tak při dobré vůli trénovat a jezdit po soutěžích se bude na co těšit.

Jedinou skvrnou na jinak povedené soutěži byly fronty na pivo, ale oproti loňskému roku si myslím, že se to hodně zlepšilo. Navíc druhý výčep byl na tribunách, ale buď to bylo špatně označené a nebo se některým asi nechtělo chodit. Taky jídelní lístek zaznamenal obměnu, klasické klobásky byly vytlačené zájmem o vařené koleno a ovar.

Posledním ligovým závodem v Lehotě v sobotu se na pořadí v tabulce už asi moc nezmění, Nedašov s náskokem 43 bodů nemá co ztratit ani neúčastí (která je samozřejmě vyloučená) a tak se možná bude měnit sestava – kdo kam chce, tam půjde (já sem si zamluvil koš, tak uvidíme, co na to ostatní). Největší souboj bude mezi Brumovem a Bylnicí o třetí příčku, ale jak znám starého stratéga Pavla Hořáka, nenechá nic náhodě a sedmi bodový náskok by bylo asi zbytečné prokoučovat. Ale je to sport a stát se může cokoliv. Například chyba Lehoty, která by nedokončila (vzhledem k vítězství v posledních dvou ročnících je to takřka nemožné) a kdyby Brumov sebral 20 bodů, měli by sme hned jiného vícemistra.

To všechno ale bude jasné až v sobotu a ať už to dopadne jak do dopadne, slavit se bude stejně a poslední odstavec berte jen jako úvahu.