Bookmark and Share

Jde to v Krásně ještě krásněji?

Vydané dňa 17. 06. 2007 (3973 x prečítané)

16. 6. 2007 ve 14.00 středoevropského letního času odstartoval 5. ročník SMHL prvním závodem v Krásnu. I přes zjevnou nepřízeň počasí v brumovsko-bylnických končinách se mraky nad Krásnem protrhaly a celý závod doprovázelo nádherné slunečné počasí.


            Soutěž odstartovaly ženy z Krásna, pro které to byl snad i první závod v kariéře. Bohužel nezapojené céčko od levého proudu a následně nestihnutí zapojení B-čka na stroj znamenalo první nedokončený útok. Jako druhé se představily favoritky soutěže žen – Podlužany. A hned se bylo na co dívat. Časomíra se zastavila na konečných 18,65 a Podlužanky zaslouženě zvítězily.

            Třetí na startu bylo první mužské družstvo a útočník na obhajobu ligy – Nedašov. Útok nevypadal špatně, ale ještě nějaká setinka tomu chyběla – výsledných 14,81 stačilo jen na celkově druhé místo. Pravý proud měl shozené 14,11, což na těžkých terčích ze Svinné je hodně dobrý čas.

 

            Hned po Nedašovu zkoušeli svoje štěstí borci z Podlužan. Smůlu si vybral opět levý proud, který sestříkl až v 15,91, pravý měl sestřik 14,73. Domácí z Krásna jako třetí v řadě vyslali slabší levý proud, rozdíl v sestřicích byl ještě větší – 14,87 PP, 16,51 výsledný. Šestým mančaftem byla vzhledem k terčům „domácí“ Svinná. Košař svoji práci stihnul tak tak v rámci pravidel a prúdaři svoje terče asi dlouho neviděli – výsledný čas 15,36 (15,07 PP). Lehotě pod Vtáčnikom se vrátil ztracený syn Braňo, který dvě sezóny neběhal po zelených trávníkách, ale vzal si vzor z Miče Bjúkenena a proháňál roštěnky na amerických plážích. Lehotě se povedl průtrh smůly na levých terčích, bohužel pro změnu zaspal ten pravý. Výsledných 15,13 (14,39 LP) stačilo jen na třetí příčku.

            Pak na startu přišla chvilka pro něžnější pohlaví. Nejdřív jsme měli možnost vidět ženy z Brodzan. První měla problémy košařka a potom nezapojený pravý proud na rozdělovači posunul tento nadějně rozběhnutý útok až ke konci výsledkové listiny – výsledný čas 33,77 (32,10 LP). Velké favoritky ze Streženic bohužel nedaly vodu podle svých představ a k tomu prostřik na pravém proudu znamenal čas až 21,38 (19,90 LP).

            Pravotice se snaží vychovat si za sebe náhradu a tak nám ukázali svoje družstvo dorostenců. Bohužel levý proudař měl co dělat, aby ukočíroval splašenou proudnici a to pro toto mužstvo znamenalo nedokončený pokus. Po nich nedokončili ani muži z Šíšova – nezapojený koš, muži z Dolných Ozorovcí měli problém se strojem a taktéž N. Tuto smolnou bilanci se snažili protrhnout muži ze Streženic. Na košaři byla vidět značná nervozita, koš mu málem způsobil velké trápení a na pravém proudu mají taky co dohánět – 18,56 (16,76 LP). Konečně přijetí Ďurďovjani, kteří měli startovat původně o pár mančaftů dřív zaváhali kvůli povolenému střednímu ventilu na rozdělovači, kdy strojník na chvilku pro jistotu ubral – 15,66 (15,60 PP). Po nich se na startě představilo družstvo Pravotic A, kterým zdrhnul pravý proud  až někde k dederónom a proto potřebovali nutně náhradu. Nevybrali si špatně :), žel bohu bez tréninku není nikdo rozeným útočníkem a tak prostřik na obou terčích znamenal až neuspokojivé 7. místo a čas 15,90 (15,83 LP). Ogaři ale asi byli spokojení a tak sem jim přislíbil výpomoc aj do dalších závodů (to enom pro ty, kdo by nemohli rozluštit, koho měli na tom pravém prúdu – pozn. autora:) ).

            Ženy z Šíšova svůj pokus nedokončily, po nich prostříkly obě dvě proudařky z Ďurďového 24,48 (20,08 LP) a ani ony nemohly počítat s lepším umístněním. Nadějně vypadali Motešice, ale časomíru dokázali zastavit až v 19,91 (19,49). Ženy z Velkých Krštěňan s vypětím všech sil nakonec zdárně dokončily svůj pokus v čase skoro minutovém – 52,98 (48,51 PP). Zklamaní odcházeli borci z Lednických Rovní – 17,18 (17,04PP).Po nich běžel neznámý Branč – 24,25. Ženy z Pečeňan chtěly určitě hned z kraje zaútočit na body v lize, bohužel prostřik pravé proudařky znamenal až druhé místo – 19,77. Nutno dodat, že ani levá proudařka by na vítězný čas Podlužanek nestačila – 18,82.Chudé Lehotě prostříknul levý proud – výsledných 17,88 (16,33 PP). Borci z Horenické Horky chtěli ukázat, že i když se zatím ligy neúčastní, minimálně o ni usilují. Dle slov jejich zástupce snad už příští rok. Pro změnu jim prostříknul pravý proudař - 16,48 (15,87 LP).Hoštiňanky kde přišly, tam vítězily – teda aspoň tak si je pamatuju z minulého ročníku. V Krásně jim ale nevyšlo všechno podle představ a tak měli jen 21,52 (20,74 PP). Největší vinu na tom nese chyba košařky.No a to už přišel čas na sundání doposud vedoucího družstva z Nedašova. Ogaři ze Zbory hlásili už předem, že jim to letos sedá a tak se snad dočkají toho jejich „zlatého dažďa“. Na jejich útoku nebylo co vyčítat, všichni šli s maximálním nasazením a o tom svědčí i jejich sestřiky, které od sebe vzdálené pouhou setinku 14,06 (14,05 LP).Po nich běžící borci z Hoštiny, kterým by určitě taky slušela ligová příslušnost, předvedli zajímavý útok s prostřikem levého proudu 15,85 (14,73 PP).Ogaři z Trpína nám ukázali, jaké úpravy hraničící s letectvím se dají udělat na mašině. Jejich útok nebyl špatně rozběhnutý, ale prostřik na pravém terči znamenal až 17,84 (15,83 LP).Vítězky loňského ročníku kategorie žen - Ihrišťanky se snažili utrhnout cenné body z prvního závodu, ale nejdřív se uklouzla strojnička a pak jim to navíc prostříkla levá proudařka – 20,29 (18,69). Celkově z toho bylo pěkné třetí místo. (tímto se jim velice omlouvám, původně sem za loňské vítězky označil Streženičanky, kterým to asi nevadilo, protože mňa na tuto chybu upozornili Ihrišťani - ještě jednou pardon, nikdo není neomylný:)) )Jak se nám Trpín ukázal zajímavým tuningem stroje, neméně zajímavě se prezentovali jejich ženy barevnou kombinací. Jejich čas ale stejně jako u mužů do předních míst nezasáhl – 21,87 (20,64PP).

Rybany A měli ukázkový prostřik na pravém proudu 19,47 (17,79 LP). Polný Kesov nám přišel ukázat, jak se běhá v okolí Nitry. Toto relativně mladé družstvo má před sebou ještě nejednu sezónu a pokud jim vydrží elán, bude z nich jasná špička. V Krásně jen 16,12 (16,03 PP). Možná by stačilo před závodem míň odpočívat:)Na trenérské pozici ale měli toho nejzkušenějšího.Po rychlém zmotání hadic nastoupilo Rybanské Béčko. Z jejich názvu si vzal nejspíš inspiraci B-čkař, protože nejdřív nestihnul zapojit céčko kolegovi na proudu a pak ani béčko na mašinu, díky čemuž bylo okolí základny trošku podmáčené.

Topolčianky ukázali, že rozdíl mezi prostřiky může být skoro dvojnásobný – 32,82 (16,67 LP). Nedašova Lhota předvedla průměrný výsledek – 17,34 (17,27 LP). Po nich nastoupili s velkou chutí zasáhnout do průběžného pořadí a získat první důležité body ogaři z Moškovce. Prostříkl jim pravý proudař, ale ani u toho levého to nebylo zrovna nejlepší – 16,65 (15,46 LP).

Jednoho člena Podhorie jsem nachytal lenošícího ve stínku u jejich ávie a to mi jen tak mezi řečí prozradil, že se dneska cítí na třináctku. Možná se tak cítil on, zbytku už to tak moc nevyšlo a předvedli nám o 4 sekundy horší čas, než možná sami chtěli – 17,02 (16,83 LP).

Jako poslední ženy se představily Topolčianky, ale se svým výkonem asi taky nebyly moc spokojené – 22,16 (21,43 PP). No a na úplný závěr nastoupili brumovjáci, kteří šli jako poslední z důvodu účasti žáků na Krajském kole – kde mladí zvítězili a tímto jim gratuluju. Ogaři měli pěkně rozběhlý útok, základna klapla tak jak měla a Zbora se mohla právem strachovat o své vedení. Bohužel Vašek na pravém proudu toho měl za sebou ten den už dost a tak svým brutálním prostřikem odsoudil Brumov k poslednímu místu v ligovém hodnocení soutěže – 26,53 (13,98 LP !!! ). Brácha dokazuje, že mu to letos bude asi zase stříkat a tak bude bojovat o sošky z Podlužan, Pravotic, Nedašova a dalších soutěží, kde se bojuje o trofej pro nejrychlejšího proudaře.A tady na společné fotce nejrychlejší a nejpomalejší ligový proudař dne.Bohužel se soutěže nezúčastnila Bylnice a Záblatie, kteří v nabitém startovním poli chyběli. U chlapů z Bylnice nejspíš dochází na jejich slova ze zimy a je to škoda. Ještě mají ale dost času a třeba je uvidíme už na dalším závodě. Osud Záblatie je pro mně jednou velkou neznámou.

V Krásně se ukázalo, že když tam vyjde počasí a bezvětří, tak na tradičně perfektně připravené trati můžou jít časy daleko níž, než rok předtím. Vloni vítěz Nedašov 14,68 a druhý Brumov s časem 15,10, letos dvě první místa čtrnáctkové a bylo vidět pár útoků s atakem na třináctku. Na závěr už se jen rozdaly pěkné poháry a nezbývá, než se těšit na druhé kolo do Streženic, které se uskuteční v sobotu 23. 6. ve 14.00. Tímto Vás všechny zvu.

sanak.seniorDalšie články

SMHL

  skupiny článkov


  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Muži
  2 Nedašov Zlín - 14,11 14,81
  8 Podlužany Nymburk - 14,73 15,91
  14 Nedašova Lhota Zlín 17,27 - 17,34
  16 Brumov Zlín 13,98 - 26,53
  18 Bylnice Zlín - - NP
  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Ženy
  1 Podlužany Nymburk - - 18,65