Bookmark and Share

Krásno bylo krásné

Vydané dňa 11. 06. 2003 (5048 x prečítané)

V neděli 8.6. se uskutečnilo I.kolo SMHL v Krásně (SR). Vzhledem k tomu, že jsem se nemohl soutěže zúčastnit, komentář poslal Pavel Slaběňák z Bylnice. Dosud Ofka.


     Bohužel mi pořadatelé neposlali přesný počet soutěžích družstev, přesto alespoň k těm nejlepším. Některá družstva se zúčastnila této soutěže poprvé, proto všichni čekali, jak se pořadatelé zhostí tohoto úkolu. Trať byla výborně připravená, kolem základny koberce, poctivý náběh i trať. Rozhodčí měli na všechny stejný metr. Dodržovali kontrolu půlspojek na papír, dobu přípravy... Nad tím vším měl dozor člen kontrolní komise, který si prováděl i drobné poznámky.Soutěž probíhala podle PS na 2B.
      V prvním kole, které se bodově počítalo do ligy, byla u všech družstev vidět určitá nervozita, která zavinila předevších chyby v dopravním vedení. Drobné záváhání měl košař z Bylnice, když voda ze stroje šla až v 8.7 s. Rovněž Svinné se nepodařilo ani dopravní ani útočné vedení. Proudař ze Zbory dokonce trefoval terč celou dobu těsně vedle středu terče, čímž své družstvo ochudil o účast ve finálovém boji. Ale takový je někdy sport. Do finále o pohárové umístění postoupilo 10 nejlepších z prvního kola. A tam už se opravdu závodilo.
     Lehota pod Vtáčnikom potvrdila svoje kvality z prvního kola a odvezla si pohár a body za 1.místo. Bylnice zlepšila sice práci v zadu, ale ztratila na terči. Kdyby jí nepomohla mašina, která protlačila za 6.8 s.tak nevím, nevím. Rona Lednické Rovné se ukázala nejen zlepšeným útokem, ale i s novým pláštěm čerpadla. Nedašov rovněž příjemně překvapil novými dresy a solidním útokem, ale dle mého měření mu mašina protlačila až za 7.7 s. A tak to musel dohnat rychlostí. Do pohárového umístění se však nevešel. Škoda že se soutěže nezúčastnila další čtyři družstva přihlášená do SMHL. Prestiži by to určitě přidalo.
     Jedinou maličkostí bylo slabší občerstvení, což ovšem na celkově příjemném pohledu na tuto soutěž nic nemění.

Výsledky finálového kola:
1.  Lehota         16.12
2.  Rona L.R.    16.31
3.  Bylnice         16.33
4.  Nedašov      16.48
5.  Púchov  1.   17.78
6.  Záblatie        17.84
7.  Podlužany     18.33
8.  Púchov 2.     18.40
9.  Krásno         19.23
10.Nedašovce   20.64


Zdroj: Pavel Slaběňák


Dalšie články

SMHL

  skupiny článkov


  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Muži
  2 Bylnice Zlín - - 16,76
  4 Nedašov Zlín - - 17,20
  11 Nedašova Lhota Zlín - - 25,10