Bookmark and Share

Liga jak má být aneb boj do posledního kola.

Vydané dňa 09. 09. 2004 (3197 x prečítané)

Jakub Vilímek ( Saňák Senior) posílá zhodnocení soutěže v Nedašově a zároveň odkazuje na poslední 17. kolo Slovensko - Moravské hasičské ligy na tuto neděli do slovenské Lehoty pod Vtáčnikom, kde bude po skončení probíhat slavnostní ceremoniál celého ročníku. Máme se na co těšit.
     Hlavně to zase nepřehnat, abychom pak nefandili třeba Kanadě.


V neděli 5. 9. 2004 proběhly další dvě kola Slovensko-moravské hasičské ligy. Jak už upozorňoval Ofka, tato neděle mohla být rozhodující. V mnohém byl však tento víkend ještě víc překvapující, než se očekávalo.

Začalo se v jednu hodinu. Jako druhý startující se představil jeden z horkých favoritů Šarovy. Předvedli stabilní výkon a čas 15,16 jim celkově stačil na bramborovou pozici. Ze zástupců Zlínské ligy, která měla svůj konec a vyhlášení v Brumově se nám předvedla kompletní špička. Velký Ořechov i Vrbětice ukázali časy pod šestnáct sekund, Vrbětičani měli jistě radost z celkového třetího místa ve Zlínské lize a v Nedašově se jim taky dařilo a s časem 15,12 sekund byli dlouho na přední pozici. První místo jim ale ukradly pro někoho docela neznámé Kojkovice, které si časem rovných patnáct sekund odvezli putovní pohár. Nutno říct, že po docela hrubé chybě a tak ten čas mohl být určitě ještě zajímavější. Ze zlíňáků je nikdo moc neznal a tak když sem je považoval za obrovské favority jak v Brumově, tak v Nedašově, moc lidí mně to nevěřilo.

Druhé místo obsadil Brumov a to časem 15,08 sekund a na jejich tvářích byla znát obrovská radost. Bylo to samozřejmě díky vydařené neděli. Z obou soutěží si odvezli cenných 40 bodů a dali najevo, že útok na třetí pozici myslí zcela vážně. Bylnice si bohužel „prokoučovala“ jasný bronz a i když ještě není ze hry o bedny venku, v Lehotě to bude mít velice těžké, protože rozjetý brumovský vlak bude jen velmi těžké zastavit. Nedašov se taky blýsknul, bohužel v tom špatném smyslu slova a navíc před vlastním publikem. Béčkař nestihnul zapojit céčkový spoj a tak mu proudař utekl. V momentě návratu k základně už z mašiny tekla voda a tak problematicky zapojil béčko, bohužel po takovéto komedii čas 20,86 stačil už jen na celkové 28. místo.

Koumáci z Lehoty nebyli po soutěži v Podlužanech spokojeni s vlastní mašinou, tak začali shánět kde se dalo. Mašinu jim ochotně (nebo za tekutou úplatu) poskytla Svinná. Ne vždy se vyplatí startovat s vypůjčeným strojem. I když silnějším, ale když ho člověk nezná, může se mu to vymstít. To se stalo i Lehotě. Mašina nepředvedla co od ní nejšpíš čekali a snad z nervozity prostřik na proudu stačil jen na celkové 14. místo a čas 17,60.

Podlužany měly jistě ambice zpravit si chuť z Brumova a i když měli vypůjčenou náhradu z ženského družstva, rozběhli celkem zdařilý útok, který mohl mít výsledek kolem sedumnácti sekund. Nestálo při nich ale tolik štěstí a svlečená koncovka béčka u stroje byla příčinou nedokončeného útoku. Pravotice si taky vybrali pořádně smůlu a z celé neděle si odvezli pouze dva body za účast. Navíc je v poslední chvíli zradil strojník a tak měli i docela problémy sehnat náhradu. Stejně tak i Zaričie a Pečeňany odjížděli s nedokončeným útokem.

Možná nezvyk na měření hadic se nevyplatil Záblatí, Senince, Korňi a Pozděchovu, který si hadici vypůjčil. Ti to měli asi nejvíc smolné, protože vypůjčená hadice byla kratší o celých 3,5 m pod povolënou mez.

  U ženských družstev sme se nedočkali zopakování výsledku Bylničanek z Brumova a ty si časem 22,12 odvezly pouze páté místo. Naopak sebrat loňské vítězství ženám z Tečovic se povedlo vedoucímu družstvu SMHL ženám z Podlužan. Předvedly útok s výsledným časem 21,89 a tak se mohly radovat jak z vysokého putovního poháru, tak i zisku dalších cenných bodů do ligy. Druhé místo obsadily Tečovjanky časem 21,99 a bronz si odvezly ženy z Vydrné.

  Trať byla podle mně jednou z nejlíp připravených v lize. Náběh deset metrů, od startu až po lamfešt koberce, vytyčené terčíky na rozdělovač, céčkový a béčkový mezispoj. Jako atrakce pro děti byl postavený skákací hrad. Kompletní přehled dosavadních výsledků ligy a přehledné tabule. Co by se mohlo vylepšit je třeba občerstvení, které mohlo být rozmanitější. Výsledná známka hodnocení ligy tak byla 1,75 tzn. 2.

  Jak jsem se bavil už s Ofkou v Brumově, tento víkend měl přinést když už změny, tak hlavně takové, aby sme se jeli do Lehoty už jen pobavit a předvést si nej výkony sezóny. Nedašov si bohužel propásl možnost vyzkoušet si strávit alespoň nějakou chvilku na první pozici a případně na ní zůstat, Lehota si promarnila jasné vítězství ligy a i když Nedašov může zaútočit, je to už jen terie a tu je potřeba potvdit ještě v praxi. Nicméně z beden už ho nic nesundá. Bylnice se připravila o klidný průběh a možný útok ze zadu bez nervů na lepší umístění. Jejich největší pronásledovatel Brumov využil tuto neděli na plno a tak se necháme překvapit, jak se může tabulka po soutěži v Lehotě ještě změnit. Dosud Jakub a já přidám, jak to může dopadnou v ženské kategorii.
  Vítězství v celém ročníku si zajistila děvčata z Podlužan, která neponechala nic náhodě a raději posbírala body hned zkraje ročníku.  Jejich celkový počet dosáhl 137 bodů ze 160-ti možných.  O čtvrté až šesté místo si to rozdají Vydrná, Pruské a Zbora. Případné vítězství zbory a Pruského nemůže ohrozit postavení dosud třetí Bylnice i přesto, kdyby děvčata z Bylnice útok nedokončila. Mají totiž v záloze 15 bodů z kol minulých.

  O druhé místo se tedy utká Bylnice a Ďurďové. Bylnici \"stačí\" být druhá za předpokladu, že Ďurďové nevyhraje. Oba týmy by dosáhly stejný počet celkových bodů, avšak Bylnice má větší počet všech vítězství. Jakákoliv jiná varianta nahrává Ďurďové, která má v záloze 17 bodů. Máme se tedy na co těšit.  Přesto jsou děvčata z Bylnice již teď spokojená, protože celou ligu byla na posledním místě a teprve v závěru se trochu probudila. Možná nebýt jejich výstřelků před Zborů a Led. Rovným, tak by bojovala o příčku nejvyšší. Inu poslouchat se musí...

 

 

 

 

 

 


Zdroj: Saňák senior