V Ďurďovém měli netradiční disciplíny pro diváky

Vydané dňa 05. 09. 2007 (4596 x prečítané)

Po krásnych slnečných víkendoch „prišla“ upršaná nedeľa počas ktorej sa konalo 11.kolo SMHL.

O pohár čestného veliteľa Jána Ďuriša sa súťaží už sedem rokov, ale po zmene miesta súťaže do areálu DHZ Ďurďové si zúčastnené družstvá mohli vybehnúť po pripravenom trávniku už tretí krát.

Súťaž odštartovali ako prvý domáci, ktorý pre prestreky na oboch prúdoch (L-15.18 s, P-16.23 s) skončili až na 11.mieste. Po nich nasledovala Zbora a Ihrište muži. Obaja útok nedokončili pre zaváhanie B-čkarov u oboch družstvách. Ihrištania okrem B-čkara zaváhali aj na koši.

Štvrté v poradí nasledovali domáce ženy, ktorých stál prestrek na pravom prude desiate miesto. Dosiahli čas 26.17 s (L-21.41 s).

K mokrému trávniku prispeli kvapkou vody z rozdeľovača hasiči Podhoria.

Nedarilo sa ani ženám z Ihrišťa a zo Streženíc. Ihrištanky obsadili 5. miesto s časom rovných 20 sekúnd (L-19.15 s)

Streženičanky skončili o miesto horšie ako Ihrište ženy. Dosiahli čas 21.11 s (L-19.91s). Pod dvadsať sekúnd sa dostali až desiate v poradi Pečeňanky, ktoré mali skôr zhodení terč na ľavej strane (18.15 s). Celkovo dosiahli čas 19.37 s a skončili tretie.

Po nich nastúpili na štartovú čiaru muži zo Streženíc, ktorý sa s časom 16.60 s (L-16.10 s) umiestnili na 12. priečke celkového poradia.

Trinástka priniesla šťastie Nedašovu, ktorý sa dostali tesne pod hranicu 15-tich sekúnd, no nakoniec ich výsledný čas 14.98 s (L-14.53 s) stačil „len“ na striebornú priečku.

Po dorastencoch z Tŕstia (34.03 s), nasledovali ženy z Bartovic, ktoré sa na našej súťaži zúčastnili po prvý krát. Bohužiaľ pre nenašróbovaný kôš boli diskvalifikované. Po nich predviedli svoj útok muži Moškovca, ktorý dosiahli čas 15.71 s (L-15.20 s).

Ženy z Podlužan dokázali poraziť Pečeňanky o jednu desatinu sekundy, ale ich čas 19.27 s (P-18.77 s) nakoniec nestačil na prvé miesto.

Po mužoch z Bartovic C (P-15.09 s, L-15.75 s) sa predviedli muži Lehoty pod Vtáčnikom., ktorý predviedli útok o 19 stotín sekundy lepší ako Nedašov. Čas 14.49 s (L-14.54 s) stačil na prvé miesto.

Ľavý prúd Pravotic bol 14.98 s, ale prestrek na pravom prúde (15.49 s) ich odsunul na piate miesto.

Po mužoch z Lednických Rovní, ktorý svoj útok nedokončili pre zle zapnutú polospojku na „lietajucom“ rozdeľovači nasledovali muži Podlužan a ich čas 22.36 s (L-20.70 s).

Tridsiatka patrila mužom Brumova, ktorý si odniesli domov odcenenie najrýchlejšieho prúdara na pravom prúde za čas 14.09 s, ale kvôli prestreku na ľavom prúde dosiahli čas 15.65 s, čo znamenalo 6. miesto v celkovom poradí. Po troch družstvách sa na štart postavil účastník Severoslovenskej hasičskej ligy Klokočov. Títo chalani dokázali predviesť pekný útok, ktorý ukončili časom 15.09 s na ľavej strane a 14.32 s na pravej. Ďalšie družstvo zo SSHL, ženy Turčianských Klačan dokázali prekonať všetky ženské družstvá a okrem prvého miesta v ženskej kategórii časom 18.70 s si odniesli aj najrýchlejšiu prúdarku na pravom prúde (18.06 s).

Preteky boli spestrené okrem navštevy a autogramiády slovenského hokejového reprezentanta z NHL Andreja Meszároša -

- aj diváckymi disciplínami. Najviac sa v nich darilo hasičom zo Zbory, ktorý si v rozhadzovaní hadice odniesli prvé a druhé miesto. Podobne obstali v omotávaní hadice okolo stĺpikov. Nedarilo sa im v striekani na hadicu kde zvíťazili Podhorania a druhý skončili muži z Hoštinej.

Na záver sa chcem poďakovať všetkým zúčastneným družstvám ako aj samotným divákom, ktorých neodradilo škaredé upršané počasie a zúčastnili sa na tomto podujatí. Taktiež aj fotografovi Mariovi Zacharovi za poskytnuté fotografie a v neposlednom rade aj samotným ľuďom, ktorý sa podieľali na realizácii tejto súťaže.